Poradnik inwestora

DOM ROZSĄDNY

Projekt domu jednorodzinnego DOM ROZSĄDNY to rozsądny program funkcjonalny, w rozsądnym metrażu, w rozsądnym układzie oraz w rozsądnej formie.

Projekt domu jednorodzinnego DOM ROZSĄDNY to projekt, który oferuje maksimum treści w racjonalnym wydaniu kubaturowo-bryłowym. DOM ROZSĄDNY to projekt domu parterowego. Taki model domu wymaga zaprojektowania układu całości z wyraźnym podziałem na strefy (tzw. strefowanie).

Strefa dzienna jest ogólnodostępna zarówno dla domowników, jak i dla gości. Strefa dzienna to kuchnia z jadalnią, salon oraz toaleta, przewidziana głównie dla gości. Przestrzeń strefy dziennej poszerza dodatkowe pomieszczenie spiżarni dostępne bezpośrednio z kuchni - zalet tego rozwiązania nie trzeba dodatkowo opisywać.

Strefa nocna (zwana również strefą prywatną), wyraźnie wydzielona w rzucie od strefy dziennej, może funkcjonować niemalże niezależnie od strefy dziennej dzięki własnej łazience, z założenia dostępnej tylko dla domowników. W łazience jest miejsce na pralkę i wygodną wannę. W strefie tej zaprojektowano trzy wygodne sypialnie, w tym jedna z własną garderobą. Nietrudno domyślić się, iż dedykowana jest ona rodzicom.

Program funkcjonalny uzupełniają pomieszczenia gospodarczo-techniczne: garaż dwustanowiskowy oraz kotłownia, która gabarytowo spełnia wymagania pomieszczenia kotłowni z piecem na paliwo stałe (możliwość montażu kotła na węgiel, ekogroszek, miał, itp.). Kotłownia dodatkowo posiada osobne wejście, które na pewno ułatwi jej użytkowanie. Wejście do kotłowni prowadzi przez zadaszony podcień, który z powodzeniem może służyć jako miejsce składowania drewna do kominka.

W domu zbudowanym wg projektu domu jednorodzinnego DOM ROZSĄDNY na pewno nie zabraknie miejsca na takie rzeczy, jak opony czy duży karton od sprzętu RTV. Nad garażem, w przestrzeni dachu, zaprojektowano dodatkową przestrzeń strychu (ok. 40 m2 dzięki specjalnie zaprojektowanym wiązarom) dostępną przez schody składane, zaprojektowane w garażu.

Forma projektu domu DOM ROZSĄDNY jest nienachalna, stonowana, prosta, urozmaicona przez podcień frontowy i podcień na elewacji bocznej, które nadają jej charakter rozsądnego domu. Forma i architektura projektu domu DOM ROZSĄDNY świetnie wpisze się zarówno w podmiejskie osiedle, jak i rustykalny krajobraz malowniczych miejscowości położonych z dala od hałaśliwych centrów miast.

Zobacz podobne gotowe projekty domów:
DOM Z OKIENNICAMI

Projekt domu jednorodzinnego DOM Z OKIENNICAMI


DOM Z OKIENNICAMI 2

Projekt domu jednorodzinnego DOM Z OKIENNICAMI 2


DziałkaDziałka
czytaj więcej...
ElewacjeElewacje
czytaj więcej...
KosztorysKosztorys
Koszt wykonania domu przyjęto wskaźnikowo, bazując na cenach za 1 m2 w oparciu o kosztorysy wykonane dla podobnych gotowych projektów domów Pracowni Projektowej NNDOM, zaprojektowanych w takiej samej technologii czytaj więcej...
PrzekrojePrzekroje
czytaj więcej...
RzutyRzuty
czytaj więcej...
WidokiWidoki
czytaj więcej...
Zadzwoń do nas!
Czekamy na twój telefon.
  • Numery telefonów
  • 71 345 65 00
  • 519 331 030
Adaptacje projektów Wrocław i okolice NNDom Adaptacje
Sprawnie i profesjonalnie
  • ...Najnowsze artykuły
  • Adaptacja projektu domu
  • Adaptacją projektu domu, czyli wrysowaniem projektu domu na działkę, zajmuje się architekt. Warto do niego się udać jeszcze przed ostatecznym wyborem gotowego projektu domu z upatrzonymi projektami domów i ...
  • czytaj więcej
  • Adaptacja projektu domu - oczami architekta
  • Rozmowa o adaptacji projektu domu przeprowadzona z naszym architektem prowadzącym adaptacje gotowych projektów domów na terenie miasta Wrocław i w jego okolicach. Co to jest adaptacja? W związku z niezwykle ...
  • czytaj więcej

...więcej artykułów