Poradnik inwestora

DOM PRZYJAZNY

Projekt domu DOM PRZYJAZNY to doskonała propozycja dla rodziny o modelu 2+2. Jego skromna bryła zwieńczona bardzo prostym dachem, kryje w sobie program funkcjonalny i przestrzenny, który można śmiało nazywać przyjaznym.

Jak wszystkie projekty domów Biura Projektowego NNDOM, projekt domu DOM PRZYJAZNY, jest zaprojektowany w sposób kładący szczególny nacisk na poprawność rozwiązań funkcjonalnych.

Projekt domu jednorodzinnego DOM PRZYJAZNY to doskonała propozycja na niedużą działkę, która szerszym bokiem przylega do drogi, bądź ulicy. Nie oznacza to jednak, że sam dom nabiera wydłużonych proporcji. Wręcz przeciwnie, bryła DOMU PRZYJAZNEGO jest subtelna i nienarzucająca się, a stylistyka elewacji ukierunkowana w stronę nowoczesnych trendów estetycznych.

Grafitowy dach doskonale współgra z bielą tynków oraz ciepłem naturalnego drewna elementów wykończenia części elewacji i stolarki. Elewacje i bryła, choć proste, wydają się dzięki temu lekkie i wdzięczne, wpasowując się w modernistyczną formułę: 'mniej znaczy więcej'.

Wnętrze nie pozostaje w tyle za tym co na zewnątrz. Zostało ono dobrze zaprojektowane, gdzie punktem wyjścia było rozplanowanie parteru przy stosunkowo niewielkiej powierzchni zabudowy i założeniu wyjścia na taras od strony elewacji bocznej. W projekcie pokazano kuchnię zamkniętą, aby ją otworzyć wystarczy zrezygnować z części jej ściany, zamieniając ją na podciąg. Można również zastosować drzwi przesuwne, które pozwolą na dynamiczne włączenie kuchni do przestrzeni salonu.

Projekt domu DOM PRZYJAZNY oferuje w swoim wnętrzu oprócz wygodnej strefy dziennej, praktyczne rozwiązanie strefy gospodarczej: jedno duże pomieszczenie, które jest jednocześnie kotłownią, śluzą (pomiędzy domem i garażem) oraz pralnią, w której znajdzie się miejsce na deskę do prasowania i suszarkę z praniem.

Pomimo niewielkich rozmiarów projektu domu, na parterze udało się wygospodarować dodatkowy pokoik, który może służyć jako gabinet lub pokój dla niespodziewanych gości, którzy odwiedzili nas z zamiarem przenocowania.

Przestronny garaż swobodnie pomieści dwa samochody. Należy zwrócić uwagę, iż samodzielna bryła garażu pozwala na jego swobodne wydłużanie i skracanie, bez naruszania układu części mieszkalnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy garaż również potraktować jako część domu nie ogrzewaną, co pozwoli nam na obniżenie kosztów realizacji projektu domu.


Podobne projekty domówBiura Projektowego NNDOM do projektu DOM PRZYJAZNY to:
Projekt domu jednorodzinnego-DOM ERGONOMICZNY
Projekt domu jednorodzinnego DOM ERGONOMICZNYProjekt domu jednorodzinnego DOM ERGONOMICZNY PLUSProjekt domu jednorodzinnego DOM ERGONOMICZNY XL


DziałkaDziałka
czytaj więcej...
ElewacjeElewacje
czytaj więcej...
KosztorysKosztorys
Koszt wykonania domu przyjęto wskaźnikowo, bazując na cenach za 1 m2 w oparciu o kosztorysy wykonane dla podobnych gotowych projektów domów Pracowni Projektowej NNDOM, zaprojektowanych w takiej samej technologii czytaj więcej...
PrzekrojePrzekroje
czytaj więcej...
RzutyRzuty
czytaj więcej...
WidokiWidoki
czytaj więcej...
Zadzwoń do nas!
Czekamy na twój telefon.
  • Numery telefonów
  • 71 345 65 00
  • 519 331 030
Adaptacje projektów Wrocław i okolice NNDom Adaptacje
Sprawnie i profesjonalnie
  • ...Najnowsze artykuły
  • Adaptacja projektu domu
  • Adaptacją projektu domu, czyli wrysowaniem projektu domu na działkę, zajmuje się architekt. Warto do niego się udać jeszcze przed ostatecznym wyborem gotowego projektu domu z upatrzonymi projektami domów i ...
  • czytaj więcej
  • Adaptacja projektu domu - oczami architekta
  • Rozmowa o adaptacji projektu domu przeprowadzona z naszym architektem prowadzącym adaptacje gotowych projektów domów na terenie miasta Wrocław i w jego okolicach. Co to jest adaptacja? W związku z niezwykle ...
  • czytaj więcej

...więcej artykułów