Poradnik inwestora

ERGONOMICZNY

Projekt domu jednorodzinnego DOM ERGONOMICZY zgodnie ze swoją nazwą został zaprojektowany z myślą o jego ergonomii. Z założenia miał to być projekt domu małego. Projekt domu DOM ERGONOMICZY został jednak zaprojektowany w taki sposób, aby jego niewielka powierzchnia była jak najlepiej wykorzystana, zaś przestrzeń wygrodzona jego ścianami nie ograniczała poczucia swobody użytkowników. W efekcie tak ukierunkowanych poszukiwań powstał projekt domu jednorodzinnego DOM ERGONOMICZNY.

Proponowane rozwiązania funkcjonalne, w których do minimum ograniczono powierzchnie komunikacyjne, tworzą przyjazne, nowoczesne wnętrze, w którym zgodnie z zasadami ergonomii użytkownik ma się czuć przede wszystkim dobrze ze względu na odpowiednie gabaryty pomieszczeń, w których przebywa.


Po pierwsze, wygodny i przestronny wiatrołap z miejscem na dużą szafę. Następnie duża, przestronna kuchnia, w której przygotowanie obiadu dla rodziny i kilku gości nie będzie stanowiło problemu. W kuchni jest też miejsce na dodatkowy mały stolik, przy którym można zjeść szybie śniadanie lub wypić szybką kawę.

Warto wspomnieć, iż na etapie aranżacji wnętrz przewidziano możliwość całkowitego zamknięcia kuchni, zarówno od strony korytarza, jak i od strony pokoju dziennego, np. poprzez zamontowanie drzwi przesuwnych. Z kuchni dostępna jest mała spiżarnia, która dodatkowo powiększona jest o przestrzeń pod schodami.

Salon, czyli pokój dzienny o optymalnej powierzchni 35 m2, na pewno nie przytłoczy swoimi rozmiarami, a jego kształt oraz rozłożenie okien pozwoli na jego swobodne i wygodne umeblowanie.

Na parterze zaprojektowano toaletę dla gości. W razie potrzeby istnieje możliwość zaaranżowania większej łazienki kosztem spiżarni, tak aby zmieścił się w niej prysznic.
Kotłownia o powierzchni użytkowej 6,6 m2 pozwoli na umieszczenie w niej kotła na paliwo stałe.

Na poddaszu zaprojektowano trzy wygodne sypialnie oraz dużą wygodną łazienkę, z której może korzystać cała rodzina.


Elewacja budynku jest prosta, nieskomplikowana, delikatnie akcentowana elementami jasnej okładziny drewnianej. Taka elewacja oddaje charakter domu i odzwierciedla główną myśl, która towarzyszyła powstawaniu gotowego projektu domu DOM ERGONOMICZNY.


Projekt domu jednorodzinnego DOM ERGONOMICZNY jest zaprojektowany dla rodziny 2+2 i zapewne sprosta potrzebom czterech indywidualności mieszkających pod jednym dachem.

DziałkaDziałka
czytaj więcej...
ElewacjeElewacje
czytaj więcej...
KosztorysKosztorys
Koszt wykonania domu przyjęto wskaźnikowo, bazując na cenach za 1 m2 w oparciu o kosztorysy wykonane dla podobnych gotowych projektów domów Pracowni Projektowej NNDOM, zaprojektowanych w takiej samej technologii czytaj więcej...
PrzekrojePrzekroje
czytaj więcej...
RzutyRzuty
czytaj więcej...
WidokiWidoki
czytaj więcej...
Zadzwoń do nas!
Czekamy na twój telefon.
  • Numery telefonów
  • 71 345 65 00
  • 519 331 030
Adaptacje projektów Wrocław i okolice NNDom Adaptacje
Sprawnie i profesjonalnie
  • ...Najnowsze artykuły
  • Adaptacja projektu domu
  • Adaptacją projektu domu, czyli wrysowaniem projektu domu na działkę, zajmuje się architekt. Warto do niego się udać jeszcze przed ostatecznym wyborem gotowego projektu domu z upatrzonymi projektami domów i ...
  • czytaj więcej
  • Adaptacja projektu domu - oczami architekta
  • Rozmowa o adaptacji projektu domu przeprowadzona z naszym architektem prowadzącym adaptacje gotowych projektów domów na terenie miasta Wrocław i w jego okolicach. Co to jest adaptacja? W związku z niezwykle ...
  • czytaj więcej

...więcej artykułów